Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla na klíč

Zajišťujeme kompletní instalaci systémové techniky - produktů pro využití obnovitelných zdrojů energie a snížení energetické náročnosti při vytápění objektů. Spolupracujeme s výrobci a prodejci tepelných čerpadel Nibe, Stiebel Eltron, Master Therm, IVT a AEG. K realizaci tepelného čerpadla zajistíme před zahájením prací potřebnou dokumentaci(hydrogeologický a báňský projekt...). Před zahájením vrtných prací provádíme ohlášení naší činnosti na obecní a báňský úřad. 

Vrtné pole pro tepelné čerpadlo

Vrty pro TČ osazujeme kolektorem nejvyšší kvality. Zemní vertikální kolektory jsou vyráběny v Německu. Kolektory jsou výrobcem dílensky svařovány a zkoušeny vnitřním přetlakem. Vzhledem k objemu realizací a na základě kvality kontroly vstupních a výstupních materiálů například výrobce (firma REHAU)  poskytuje záruku 50 let, přičemž životnost systému je minimálně 100 let. Záruka se vztahuje i na vrtné práce.

Hlubinné vrty pro TČ zaplňujeme po spuštění kolektoru bentonitovou směsí pomoci dopravního míchacího čerpadla MAI M400 NT fy Atlas Copco. Na přání zákazníka můžeme vrty zatamponovat speciální těsnící směsí, která splňuje nejlepší možné podmínky pro převod tepla a tím zabezpečit maximální využití energie pro provoz tepelného čerpadla.   

Takto zaplněný vrt je z hlediska využitelnosti zemského tepla i přísných ekologických i hydrogeologických předpisů hodnocen odborníky jako nejlepší.

Typy nejčastěji používaných vertikálních kolektorů:

    zemní vertikální sonda typ U 32 x 4  mm PE 100 RC RAUGEO (REHAU)
    zemní vertikální sonda typ U 40 x 4  mm PE 100 RC RAUGEO (REHAU)
    zemní vertikální sonda typ U 32 x 2,9 mm RAUGEO PE-Xa (REHAU)
    zemní vertikální sonda typ U 32 x 3 mm PE 100 RC STRONG  (GE-TRA)
    zemní vertikální sonda typ U 40 x 3,7 mm PE 100 RC STRONG (GE-TRA)

Délku kolektoru dodáváme přesně podle projektu a požadavků jednotlivých zakázek.

Provádíme kompletní dodávky a montáže primárních okruhů pro tepelná čerpadla včetně výkopových prací a slučovacích šachet. Naše dodávky jsou poskytovány, jako komplexní služba pro montážní firmy tepelných čerpadel a samozřejmostí jsou dodávky vrtů a primárních okruhů pro jednotlivé zákazníky.

Naše firma zajišťuje na základě distribuční dohody poradenství, po konzultaci s klientem navrhne možný způsob řešení daného problému, ve spolupráci s odborníky v oboru zajistíme projektovou dokumentaci, dodávku, montáž a následný servis.