Studny

Vrtané studny do maximální hloubky 150 metrů průměry :

- 225 mm výstroj 160 mm
- 205 mm výstroj 140 mm
- 187 mm výstroj 125 mm
- 152 mm výstroj 110 mm

Nejčastěji vrtanými zakázkami jsou studny o průměrech 187, 205 a 225 mm. Používáme technologii, která umožňuje vrtání i v případě kopané studny.   

Naše moderní technika je schopna vytvářet vrty i v těžko přístupných terénech, ani zastrčená budova v přírodě tak nebude ochuzena o přítomnost své vlastní studny. 

Vrty 187 mm mají vystrojení 125 mm, vrty 205 mm mají vystrojení 140 mm a vrty 225 mm jsou vystrojeny pažnicí o průměru 160 mm. Vrty jsou standardně osazovány pažením značky PIPE LIFE s atestem splňující hygienické předpisy pro pitnou vodu, popřípadě pažením s pískovým filtrem. Na přání zákazníka lze vrty vystrojit pažnicemi firmy REHAU,VALPLAST nebo GE-TRA. Každý vrt opatřujeme důkladným obsypem z praného kačírku frakce 4-8mm, popřípadě jemnějším filtračním a stabilizačním materiálem. Zvláštní důraz klademe na odpažování povrchových vod, aby nedocházelo k propojování podzemních zvodní a tím ke snižování kvality vody z vrtu. 

Pískový filtr - pažení

Pro ochranu vrtu osazujeme záhlaví studny betonovou, nebo plastovou montážní šachtou. Po dohodě se zákazníkem vybavíme vrt vhodným čerpadlem a ostatním vybavením, včetně domovní přípojky. Samozřejmostí je vyhledání zdroje vody se zárukou na hloubku a vydatnost. K vrtu zajišťujeme veškerou předepsanou dokumentaci zpracovanou odborníky z oboru hydrogeologie a geologie vlastnícími příslušná oprávnění. Můžete si tak být tedy jisti, že jste vrtání své studny vložili do rukou profesionálům, kteří Vám mohou výsledky garantovat.